Sunucu Birleşimi: Rehber ve SSS

Sunucu birleşimi işlemi sürerken Prontera Turizm Ofisi size karakter sıralamasını düzenlemek ve karakterlerinizin isimlerini değiştirebileceğiniz web sitesinin nasıl çalışacağını açıklıyor. Dahası Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümü ile aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Web sitesi henüz açılmadı. Lütfen web sayfasının açılma zamanını öğrenmek için euRO web sitesini ve forumunu düzenli şekilde takip.

  • Bu siteyi kullanabilmek için, euRO web site’sine giriş yapmış olmalısınız.
  • Ayrıca bu linkten daha fazla bilgi alabilirsiniz: Sunucu Birleşimi Haberleri
  • Öncen verilmiş bütün kurallar ve değişiklikler geçerlidir.

Karakterlerinizi nasıl sıralayacaksınız

Eğer Chaos ve Loki sunucularında toplam 9 veya daha fazla karakteriniz varsa hesabınız ikiye ayrılacaktır. Bu durumda siteye giriş yaptığınızda, size fazla olan karakterleriniz için yeni bir hesap açmanız için yönlendirileceksiniz. Yeni hesabı açtıktan sonra 7 günlük bedava süre bu hesaba eklenecektir.

Karakter Sıralama Aracı yardımı ile Loki ve Chaos’taki karakterlerinizi bu iki hesabınız arasında ve istediğiniz sıralamayla koyabileceksiniz. Bütün yaptığınız değişikliklerin bakım sırasında aktifleşeceğini lütfen aklınızda bulundurun.

Aracı kullanırken slotların birisine bir karakter taşıdım fakat sonra aynı slotta yeni bir karakter oluşturdum. Şimdi ne olacak?
Diyelim ki 4. Karakter slotunuz siz aracı kullanmadan önce boştu. Bir karakterinizi bu 4. Slota taşıyıp kaydettiniz. Yaptığınız değişiklikler bakım sırasında uygulanacağı için, bakımdan önce hesabınızda hiçbir değişiklik olmayacak. Bakımdan önce yanlışlıkla bu 4. Slotta bir karakter oluştdunuz ve bu karakteri bakımdan önce silemediniz.
Çözüm: Bu durumda 4. Slotta oluşturduğunuz bu karakter başka bir uyarı yapılmadan silinecektir.

Karakterlerimi birinci ve ikinci hesaplarım arasında yer değiştirebilir miyim?
Sadece “Chaos karakter hesabınız” ve “Loki karakter hesabınız” içinde sıralama yapabilirsiniz.

Hesabımdaki fazla olarak kalan karakterlere ne olacak?
Bu karakterler oluşturacağınız başka bir hesapta tutulacaklar, eğer isterseniz ikinci hesap için de ödeme yaparak bu ikinci hesabı kullanabilirsiniz.

Karakterlerinizin ismini nasıl değiştireceksiniz?

Hem Chaos hem Loki’de aynı isimde olan karakterler isimlerinin sonuna ek gelecek. Sadece karakter isminin sahipleri bu ismi tekrar kullanabilecek. Kötü amaçlı kullanımlara izin verilmeyecek ve PTO bu tip durumlarda gerekli isim değişikliklerini yapacak.

Kolayca isminizi web ara yüzü aracılığıyla değiştirin. İsim değişikliği olan her karakter bir kez isim değiştirebilir. Eğer ismini değiştirmek istediğiniz karakter bir guild üyesi değilse değişiklik hemen uygulanır.

Bütün karakterlerimin ismini değiştirebilir miyim?
Hayır. Sadece Chaos / Loki son ek’i olan karakterler isim değiştirebilir.

Benim ismimi zaten birisi almış!
Diğer sunucudaki sizinle aynı ismi kullanan kişi sizden hızlı davranıp isminizi almış. Ama endişelenmeyin: Birçok yeni isim artık müsait, çünkü ödenmemişi trial hesaplarının hepsi silindi.

Guild isminizi nasıl değiştirirsiniz

Her iki sunucuda da aynı isimde olan guild’ler, isimlerinin sonuna hangi sunucudan olduklarını belirten bir son ek alacaklar ve bu ismi değiştirebilecekler. Kötü amaçlı kullanımlara izin verilmeyecek ve PTO bu tip durumlarda gerekli isim değişikliklerini yapacak.

Basitçe web ara yüzünü kullanarak guild isminizi değiştirin. Uygun olan her guild ismi sadece bir kez değiştirilebilecek.

Diğer sorular:

Chaos ve Loki depolarımda 300 den fazla eşya var.
Fazla gelen eşyalarınız yeni yarattığınız hesaba aktarılacaktır. Normal ve yeni hesabınızdaki eşyaları birbiri arasında aktaracak bir araç yok. Eğer yeni hesabınızdaki eşyaları normal hesabınıza aktarmak isterseniz şunları yapabilirsiniz:

  • Güvendiğiniz bir arkadaşınıza eşyalarınızı tutması için rica edebilirsiniz. Lütfen PTO’nun bu gibi durumlarda sorumlu olmadığını aklınızda bulundurun.
  • Ragnarok Online client’ini iki kez açın ve bir hesaptan diğerine eşyaları aktarın.
  • Eğer bilgisayarınız iki Ragnarok Online clienti açmak için yetersiz ise ve başka bir oyuncuya eşyalarınızı vermek istemiyorsanız ayrıca şunu yapabilirsiniz:
    Fazla eşyalarınız için yeni yarattığınız hesaba giriş yapın, bütün eşyalarınızı tek bir karakterde toplayın. Sonra, karakter sıralama aracına girin ve bu karakteri asıl hesabınıza taşıyın.
    Yeni iki karakter slotu geldiği için bu karakteri taşımakta problem yaşamayacaksınız. Karakter taşımanın sadece bir kez yapıldığını aklınızda bulundurun!

Loki karakterlerim ve depom için ikinci bir hesap açmak zorunda mıyım?
Eğer Loki karakterlerinizi ve eşyalarınızı tutmak istemiyorsanız, ikinci bir hesap açmak zorunda değilsiniz.

Bu ikinci hesabı açıp açmama konusunda karar verebilmem için ne kadar zamanım var?
Sunucu birleşimi araçları 30 gün boyunca açık olacak. 30 günden sonraki değişiklikleri PTO reddetme hakkını saklı tutar.

Üç günlük limit’te karakterimin ismini değiştiremedim ve karakterlerimi sıralayamadım!
Belirtilen üç günlük limitten sonra da değiştirme aracını kullanabileceksiniz. Bundan sonraki bütün değişikliklerin bakım sırasında aktifleşeceğini unutmayınız.

euRO Odin’de yakında görüşmek üzere!

Prontera Turizm Ofisi